Translate

29 Mayıs 2013 Çarşamba

TAKSİM GEZİ PARKI'NA DOKUNMA!

Günümüzde para o kadar büyük bir değer kazandı ki artık maddi kazanç getirmeyen hiçbir şeye acınmıyor. Buna ağaçlar da dahil! Ağaç kesmenin, onları acımasızca sökmenin cinayet olduğunu unutuveriyorlar. Çünkü onlar para getirmiyor. Tek işlevleri biraz oksijen sağlamak. Biraz doğal görüntü. İşte hepsi bu. Oysa ağaçlar olmasa her yer AVM olsa öyle mi olur? Belki soluyacak bir gram oksijenimiz bile kalmaz ama paramız olur en azından. Öyle ya para daha önemli! Hatta ve hatta en önemlisi! Öyle değil mi?!

Hürriyet'tin haberi:
"İstanbul'da Topçu Kışlası'nın yapılması planlanan Gezi Parkı'na gece yarısı kepçelerle girilip yıkıma başlandı. Sosyal medyada yıkımın duyurulmasıyla Gezi Parkı'na koşan ve yıkım çalışmalarını engelleyen 50 kişilik grup, parkta sabaha kadar nöbet tuttu. Gündüz saatlerinde ise yıkıma karşı direnen protestoculara polis müdahale etti ve biber gazı sıktı. Eski Bakan Ertuğrul Günay da çok sert tepki gösterdi ve "Fethin yıldönümünde Istanbul'da AVM yapmak için 75 yıllık ağaçları kesmeye kalkanlar, ne Fatih Sultan'ı anlamışlar, ne de Yaradan'ın emrini!" dedi."
Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçları işte böyle acımasızca sökmüşler:

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/49930/0/1/taksim-gezi-parki-nda-agaclar-catir-catir-sokuldu.aspx

Buna katillik denmez de ne denir?

Bu nasıl bir bencilliktir?

İnsanlar en azından çocuklarını bile düşünmezler mi?

Nasıl bu kadar körü körüne itaatkar olunabilir?

Tüm bu soruların bir cevabı var mı? Ya da bu sorulara cevap verebilecek bir 'insan' var mı?


#bloggerdiyorkigeziparki

2 yorum:

  1. Dünyanın birçok yerinde binlerce dönümlük arazilerde var gezi parkı.. İnşallah bizim gezi parklarımızda çoğalır yıkılacağına..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bizde kendini padişah sanan, ben karar verdim yaparım diyen yöneticiler varken biraz zor gözüküyor ama umarım öyle olur ablacım...

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...